HAKKIMIZDA

hakkimizda

Tesis

Grand Hotel Akşehir olarak, güler yüzlü ve samimi hizmet anlayışı, uzman personeli ile siz değerli misafirlerimize evinizdeki rahatlığı sunuyoruz. Akşehir merkezinde bulunan otelimiz 39 standart oda ve 1 suit oda ile 78 yatak kapasitesi ile çalışmaktadır. Ücretsiz otoparkı mevcuttur. Otelimiz müşterilerine ücretsiz oyun salonu imkanı sunmaktadır.

Odalar

Yeni ve modern çizgileri ile Grand Hotel Akşehir size rahat edebileceğiniz ortamlar sunuyor. Odalarımızda Lcd Tv, Mini Bar, Ücretsiz Wireless İnternet, Klima, Uyandırma Servisi, Telefon mevcuttur.

Restaurant

Birbirinden enfes lezzetleri, deneyimli personeli, servis kalitesi ve samimi hizmet anlayışıyla kendinizi davetli gibi hissedebilirsiniz. 100 kişilik restaurantda sabah kahvaltısı otel müşterilerine ücretsiz olarak verilmekte, ayrıca öğle ve akşam servislerinde de dileyen herkese hizmet vermektedir. Akşehir'in tarihi manzarası eşliğinde güzel bir yemek için sizleri bekliyoruz...

Diğer Kuruluşlarımız

Şirket merkezi Cumhuriyet Alanı No 4 Sultandağı Afyonkarahisar 0272 656 1011 adresinde bulunmaktadır. Diğer kuruluşlarımız ve iletişim bilgileri aşağıdadır.

yasarotel-1
Yaşar Otel
Yıldırım Mah. İstasyon Cd. Devlet Hastanesi Yanı Sultandağı Afyonkarahisar
0272 656 3720 - 21
www.yasarotel.com.tr
yasarotellogo
radyosultan
Radyo Sultan
Cumhuriyet Alanı No 4 Sultandağı Afyonkarahisar
0272 656 1818
www.afyonradyosultan.com
radyosultanlogo
petrolofisi
Petrol Ofisi
Afyon - Konya Karayolu 65. km
Yeşil Çiftlik Kasabası
Sultandağı Afyonkarahisar
0272 656 1678 petrolofisilogo
turkuaz
Turkuaz Petrol
Yıldırım Mah. İstasyon Cd.
Devlet Hastanesi Yanı
Sultandağı Afyonkarahisar
0272 656 3665 turkuazlogo

Akşehir

Akşehir, Konya ilinin bir ilçesidir. Nasreddin Hoca gençliğinden itibaren burada yaşamıştır. Türbesi de Akşehir'dedir. İlçe yüzölçümü 1442 km² 'dir. Denizden yüksekliği 1050 metredir. Konya - Afyon karayolu üzerinde olup Konya iline 135, Afyon iline 90 kilometre mesafededir. Dünya'nın Ortası Akşehir'dir. 2007 yılında Nasreddin Hoca Derneği, Türk Patent Enstitüsü'nden Markaların Korunması Hakkında 556 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'ye göre, "Dünyanın Ortası Akşehir" şeklindeki tescil belgesini almıştır.

24 Ağustos her yıl Akşehir Onur Günü olarak coşkuyla kutlanır. Dünyada Napolyon Kirazı adıyla bilinen ve Akşehir-Eber Gölleri arasında oluşan mikroklima etkisiyle aromasını kazanan kirazı da meşhurdur. Bu kiraz 2004 yılında Akşehir Kirazı adıyla tescil ettirilmiştir.

İlçede bulunan Nasreddin Hoca'nın maya çaldığı Akşehir Gölü harita üzerinde yüzölçümü olarak Türkiye'nin 5. büyük gölüdür (353 km²). Akşehir Gölü, bilinçsiz sulama ve küresel ısınmanın etkisiyle her yıl yok olmaya bir adım daha yaklaşmaktadır. Toplam 350 kilometrekarelik sulak alan, 2004 yılında 95, 2005'te ise 35 kilometrekareye kadar gerilemiştir. Bu sene ise göl, küçük bir su birikintisi halini almıştır. Gün geçtikçe iyice düşen su seviyesi, gölde yaşayan canlı türlerini de olumsuz etkilemektedir. Uzmanlar tarafından 1970'li yıllarda 30 çeşit olduğu belirtilen balık türünün sayısı 3'e kadar düşmüştür. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ'ne bağlı , KADİR YALLAGÖZ SAĞLIK YÜKSEK OKULU , AKŞEHİR İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ , AKŞEHİR MESLEK YÜKSEK OKULU vardır.

Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği

5-10 Temmuz tarihleri arasında her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen etkinliklere dünyadan, farklı alanlarda çalışmaları olan sanatçılar, yazarlar, bilim adamları ve basın mensupları katılmaktadır. 4 Temmuz günü Temsili Nasreddin Hoca'nın türbeden şenliğe davet edilmesiyle şenlik başlar, ardından Akşehir Gölü'ne maya çalmaya gidilir ve 10 Temmuz gecesine kadar sürer.

İstanbul Haydarpaşa'dan yola çıkan "Gülmece Treni" şenliğin önemli bir parçasıdır. Gülmece Treni şenliğe katılacak sanatçıları, basın mensuplarını ve Akşehir'e şenlik için gelenleri taşır.

Her yıl ülkemizin sevdiği, mizahi karakteri bulunan bir sanatçı Temsili Nasreddin Hoca olma şerefine sahip olur. Geçtiğimiz yıllarda bu sanatçılardan bir tanesi kavuğun verdiği sorumluluğu taşıyamayıp altında ezilmiş olsa da genelde uygulama amacına ulaşmıştır. Şehrin ve Nasreddin Hoca'nın tanıtımı için yapılan bir uygulamadır. Şimdiye kadar temsili Nasreddin Hoca olan sanatçılarımızdan bazıları Erdoğan Özbakır, Erol Günaydın, Levent Kırca, Halit Akçatepe, Hasan Kaçan ve Kadir Çöpdemir'dir.

aksehir-nasrettin-hoca-2
aksehir-genel
aksehir-nasrettin-hoca
aksehir-golu